E-faktura – jakie niesie ona korzyści dla odbiorców i dostawców prądu?

E-faktura - jakie niesie ona korzyści dla odbiorców i dostawców prądu

Nie da się ukryć, że obecnie żyjemy w świecie postępującej cyfryzacji oraz szeroko pojętej ideologii Internetu. Wobec tego coraz więcej spraw załatwiamy nawet nie wychodząc z domu, za pośrednictwem jednego kliknięcia. Odnosi się to nie tylko do robienia zakupów, ale także do załatwiania różnorodnych spraw administracyjnych. Obecnie dostawcy prądu i jego odbiorcy mogą zdecydować się na wystawianie i otrzymywanie rozliczenia w formie całkowicie elektronicznej. E-faktura może nieść za sobą wiele korzyści. Jakie będą największe z nich dla obu stron?

E-faktura i korzyści dla dostawcy prądu

E-faktura to dokument w postaci elektronicznej. Za jego pośrednictwem może zostać wystawione dla odbiorcy prądu odpowiednie rozliczenie, za zużytą energię elektryczną. Nie da się ukryć, że e-faktura niesie za sobą tak naprawdę cały szereg korzyści. Przede wszystkim dostawca prądu będzie mógł zapanować nad porządkiem w swoich dokumentach i posiadać je całkowicie w formie elektronicznej. Znacznie ułatwi to nie tylko obieg dokumentów w całej firmie, ale także ich archiwizację. Dodatkowo e-faktura jest o wiele łatwiejsza do wystawienia, a wszelakich rozliczeń dokonują programy księgowe. Znacznie zmniejsza się więc ryzyko pomyłki i wprowadzenia błędu w dokumentacji, co z kolei mogłoby nieść za sobą wyjątkowo poważne konsekwencje.

E-faktura i jej korzyści

E-faktura i korzyści jakie niesie dla odbiorcy prądu

Odbiorcy prądu również mogą zdecydować się na to, by przenieść swoje rozliczenia do formy elektronicznej. E-faktura będzie bowiem dla nich zawsze dostępna i znajdą ją za pomocą jednego kliknięcia w swoim smartfonie. Dzięki e-fakturze odbiorcy prądu również mogą o wiele sprawniej kontrolować poprawność swoich rozliczeń i uwolnić się od stosu papierowej makulatury, która zalega w szafkach czy na stolikach. E-faktura daje również możliwość szybkiego podglądu w dowolnym momencie, a wystarczy jedynie smartfon z dostępem do sieci internetowej. Jak włączyć e-fakturę możesz przeczytać tu: https://eon.pl/e-faktura.